Resum d'horaris
Descarregar Horaris abreujats: 

Benvinguts a la web de Transports Menorca

  • Foto 2
  • Foto 1
  • Foto 3

Benvinguts a la web de Transports Menorca. Et convidem a viure la nostra illa de forma respectuosa i còmoda. Els nostres autobusos et portaran a la teva destinació.

Tenim la preocupació d’oferir un millor servei i una informació més clara als nostres usuaris per a que el transport públic a Menorca es consolidi com una manera responsable, còmoda i econòmica de moure’s. Volem que l’experiència de viatjar amb TMSA sigui útil per als residents de la nostra illa i també per als visitants.

Bon viatge!

Últimes Notícies destacades

Modificació horaria a la línea L03 Maó-Sant Lluis des del dia 17/02/2017
Data Publicació:13/02/2018Autor: TMSA
A partir del dia 17-02-2018 algunes expedicions de Maó a Sant Lluis i de Sant Lluis a Maó es veuran afectats dels següents canvis:

Maó -> Sant Lluis (de dilluns a diumenges):
  • la sortida de les 09:45 passa a ser a les 09:30
  • la sortida de les 12:45 passa a ser a les 12:30
  • la sortida de les 16:45 passa a ser a les 16:40
  • la sortida de les 19:45 passa a ser a les 19:40

Sant Lluis -> Maó (de dilluns a diumenges):
  • la sortida de les 10:00 passa a ser a les 10:05
  • la sortida de les 17:00 passa a ser a les 17:05
 

Llegir més
El día 17/02/2018 reiniciem el servei de la línia L92 fins a l'Hotel Sur Menorca
Data Publicació:13/02/2018Autor: TMSA

Els informem que a partir del dia 17-2-2018 la línia L-92 Maó-Punta s'habilita parcialment fins Biniancolla amb l'entrada en vigor de les següents sortides fins/des de l'Hotel Sur Menorca:

De dilluns a dissabtes

  • Sortides de Maó: 09:30, 12:30, 16:40 y 19:40
  • Sortides de Htl. Sur Menorca: 10:00, 13:00, 17:00 y 20:00 

Diumenges i Festius

  • Sortides de Maó: 09:30 i 12:30
  • Sortides de Htl. Sur Menorca: 10:00 i 13:00

Aquestes extensions de recorregut fins a l'Hotel Sur Menorca afecten a la línia L-03 Maó-Sant Lluis en les sortides de Sant Lluis a Maó amb un lleu retard de 5 minuts en els següents horaris:

  • La sortida de les 10:00 serà ara a les 10:05
  • La sortida de les 17:00 serà ara a les 17:00

Veure nous horaris Maó -> Hotel Sur Menorca
Veure nous horarios Hotel Sur Menorca -> Maó

Llegir més
Horaris especials "Bus de Nit" Dissabte de Carnaval 2018
Data Publicació:06/02/2018Autor: TMSA
Aquí podeu consultar els horaris especials del servei de “BUS de NIT” per a aquestes Festes de Carnaval 2018:

DISSABTE DE CARNAVAL (matinada del dia 10 al 11 de febrer): Sant Lluis-Alaior-Es Migjorn Gran-Ferreries <-> Ciutadella

Llegir més
HORARIS ESPECIALS DE CARNAVAL 2018 DE LA LÍNIA L54 ES MIGJORN GRAN-FERRERIES
Data Publicació:05/02/2018Autor: TMSA
El proper Dissabte 10 de Febrer, amb motiu de la celebració de les Festes de Carnavals 2018, a Ferreries, es portaran a terme els següents HORARIS ESPECIALS a la línia regular L-54 d’ Es Migjorn Gran <-> Ferreries:

Sortides especials d'Es Migjorn Gran a Ferreries21:45 - 22:45 - 23:45

RECORDA:
També pots optar per la SORTIDA de les 24:00 que, des d'ES MIGJORN GRAN, farà el servei "BUS de NIT", passant pes MERCADAL i FERRERIES, quan es dirigeixi cap a CIUTADELLA.

TOTES LES TORNADES a ES MIGJORN GRAN des de FERRERIES es faran amb el "BUS de NIT" amb SORTIDES de FERRERIES cap a ES MIGJORN GRAN (passant pes Mercadal i Alaior) a les següents hores:

Sortides de Ferreries cap a Es Migjorn Gran "BUS de NIT": 02:50 - 05:20

Horaris Especials L-54 Carnaval 2018

Llegir més
AUGMENT D'EXPEDICIONS AL BUS EXPRÉS
Data Publicació:30/12/2017Autor: TMSA
A partir del 2 de gener de 2018 la línia L14BUS EXPRÉS (connexió directa y sense parades entre Maó y Ciutadella), augmenta en un 50% el seu número de freqüències dièries (de dilluns a divendres laborables), passant de les 4 expedicions actuals a 6.

Les 2 noves expedicions es concentren en les hores de més demanda (hora punta del migdia), facilitant així, en aquesta franja horària, la possibilitat de la connexió directa, sempre més ràpida i còmoda.
 
De dilluns a divendres (laborables), tant des de Maó a Ciutadella com en sentit contrari, el nou horari serà el següent: 
 


Línia 14 
-----------------------------------
6:45
8:00
13:20 (nova freqüència)
14:20
15:20
16:20 (nueva freqüència)



Més informació: 
-----------------------------------
Horaris L-14 (Maó->Ciutadella)
Horaris L-14 (Ciutadella->Maó)


Llegir més
BUS DE NIT ESPECIAL NIT DE CAP D'ANY
Data Publicació:21/12/2017Autor: TMSA
El informem de l'horari especial de BUS DE NIT que es durà a terme a la NIT DE CAP D'ANY (matinada del 31 de desembre a l'1 de gener de 2017):








    • SANT LLUÍS - ES CASTELL - MAÓ (Estació de Busos) - PORT (Estació Marítima) - ALAIOR - MERCADAL - FERRERIES - CIUTADELLA
Direcció Ciutadella
      - Sant Lluis: 01.00 - 03.00 - 05.00
      - Es Castell: 01.10 - 03.10 - 05.10
      - Maó (Estació d'Autobusos): 01.20 - 03.20 - 05.20
      - Maó Port (Estc. Marítima): 01.30 - 03.30 - 05.30
      - Alaior Poliesportiu: 01.45 - 03.45 - 05.45
      - Alaior Centre: 01.45 - 03.45 - 05.45
      - Es Mercadal: 02.00 - 04.00 - 06.00
      - Ferreries: 02.15 - 04.15 - 06.15
      - Ciutadella Pl. Pins: 02.35 - 04.35 - 06.35

Sortida addicional des d'Alaior en direcció Ciutadella
- Alaior Poliesportiu: 02.45
- Alaior Centre: 02.45
- Es Mercadal: 03.00
- Ferreries: 03.15
- Ciutadella Pl. Pins: 03.30

Direcció Sant Lluis
      - Ciutadella Pl. Pins: 01.00 - 03.00 - 05.00 - 07.00
      - Ferreries: 01.20 - 03.20 - 05.20 - 07.20
      - Es Mercadal: 01.30 - 03.30 - 05.30 - 07.30
      - Alaior Centre: 01.45 - 03.45 - 05.45 - 07.45
      - Alaior Poliesportiu: 01.45 - 03.45 - 05.45 - 07.45
      - Maó Port (Estc. Marítima): 02.00 - 04.00 - 06.00 - 08.00
      - Maó (Estació d'Autobusos): 02.10 - 04.10 - 06.10 - 08.10
      - Es Castell: 02.20 - 04.20 - 06.20 - 08.20
        - Sant Lluis: 02.30 - 04.30 - 06.30 - 08.30

Sortida addicional des de Ciutadella en direcció a Alaior
        - Ciutadella Pl. Pins: 02.00
        - Ferreries: 02.15
        - Es Mercadal: 02.30
        - Alaior Centre: 02.45
        - Alaior Poliesportiu: 02.45


      • ES MIGJORN GRAN - ES MERCADAL - FERRERIES - CIUTADELLA
Direcció Ciutadella
        - Es Migjorn Gran: 00.45
        - Alaior Centre: 00:55
        - Alaior Poliesportiu: 00.55
        - Es Mercadal: 01.00
        - Ferreries: 01.15
        - Ciutadella Pl. Pins: 01.30

Direcció Es Migjorn Gran
      - Ciutadella Pl. Pins: 05.00 - 07.00
      - Ferreries: 05.20 - 07.20
      - Es Mercadal: 05.30 - 07.30
    - Es Migjorn Gran: 05.45 - 07.45

Llegir més
BUS DE NIT ESPECIAL NIT DE NADAL
Data Publicació:20/12/2017Autor: TMSA
El informem de l'horari especial de BUS DE NIT que es durà a terme a la NIT DE NADAL (matinada del 24 al 25 de desembre de 2017):








  • SANT LLUÍS - ES CASTELL - MAÓ (Estació de Busos) - PORT (Estació Marítima) - ALAIOR - MERCADAL - FERRERIES - CIUTADELLA
Direcció Ciutadella
- Sant Lluis: 01.00 - 03.00 - 05.00
- Es Castell: 01.10 - 03.10 - 05.10
- Maó (Estació d'Autobusos): 01.20 - 03.20 - 05.20
- Maó Port (Estc. Marítima): 01.30 - 03.30 - 05.30
- Alaior Poliesportiu: 01.45 - 03.45 - 05.45
- Alaior Centre: 01.45 - 03.45 - 05.45
- Es Mercadal: 02.00 - 04.00 - 06.00
- Ferreries: 02.15 - 04.15 - 06.15
- Ciutadella Pl. Pins: 02.35 - 04.35 - 06.35

Direcció Sant Lluis
- Ciutadella Pl. Pins: 01.00 - 03.00 - 05.00 - 07.00
- Ferreries: 01.20 - 03.20 - 05.20 - 07.20
- Es Mercadal: 01.30 - 03.30 - 05.30 - 07.30
- Alaior Centre: 01.45 - 03.45 - 05.45 - 07.45
- Alaior Poliesportiu: 01.45 - 03.45 - 05.45 - 07.45
- Maó Port (Estc. Marítima): 02.00 - 04.00 - 06.00 - 08.00
- Maó (Estació de Busos): 02.10 - 04.10 - 06.10 - 08.10
- Es Castell: 02.20 - 04.20 - 06.20 - 08.20
- Sant Lluis: 02.30 - 04.30 - 06.30 - 08.30

  • ES MIGJORN GRAN - ES MERCADAL - FERRERIES - CIUTADELLA
Direcció Ciutadella
- Es Migjorn Gran: 00.45
- Es Mercadal: 01.00
- Ferreries: 01.15
- Ciutadella Pl. Pins: 01.30

Direcció Es Migjorn Gran
- Ciutadella Pl. Pins: 05.00
- Ferreries: 05.20
- Es Mercadal: 05.30
- Es Migjorn Gran: 05.45

Llegir més
Horaris Festius especials Nadal i Any Nou L-02 Maó-Es Castell
Data Publicació:20/12/2017Autor: TMSA
El informem de que els propers dies 25 de DESEMBRE de 2017 y 1 de GENER de 2018, amb motiu de la celebració de les Festes Nadalenques, tot i que els horaris del servei seran similars als d’un “DIA FESTIU”, les expedicions variaran tal com es detalla a continuació:

MAÓ -> ES CASTELL
08:45 - 09:15 - 09:45 - 10:15 - 10:45 - 11:15 - 11:45
12:15 - 12:45 - 13:15 - 13:45 - 17:45 - 18:15 - 18:45
19:15 - 19:45 - 20:15 - 20:45 - 21:15

ES CASTELL -> MAÓ
09:00 - 09:30 - 10:00 - 10:30 - 11:00 - 11:30 - 12:00
12:30 - 13:00 - 13:30 - 14:00 - 18:00 - 18:30 - 19:00
19:30 - 20:00 - 20:30 - 21:00 - 21:30

Llegir més
Horaris Festius especials Nadal i Any Nou L-03 Maó-Sant Lluis
Data Publicació:20/12/2017Autor: TMSA
El informem de que els propers dies 25 de DESEMBRE de 2017 y 1 de GENER de 2018, amb motiu de la celebració de les Festes Nadalenques, tot i que els horaris del servei seran similars als d’un “DIA FESTIU”, les expedicions variaran tal com es detalla a continuació:

MAÓ -> SANT LLUIS
08:45 - 09:45 - 10:45 - 11:45 - 12:45 - 13:15 - 17:15
17:45 - 18:45 - 19:45 - 20:45 - 21:15

SANT LLUIS -> MAÓ
09:00 - 10:00 - 11:00 - 12:00 - 13:05 - 13:30 - 17:30
18:00 - 19:00 - 20:05 - 21:00 - 21:30

Llegir més
Horaris Festius especials Nadal i Any Nou L-21 Maó-Sant Climent
Data Publicació:20/12/2017Autor: TMSA
El informem de que els propers dies 25 de DESEMBRE de 2017 y 1 de GENER de 2018, amb motiu de la celebració de les Festes Nadalenques, tot i que els horaris del servei seran similars als d’un “DIA FESTIU”, les expedicions variaran tal com es detalla a continuació:

MAÓ -> SANT CLIMENT
09:15 - 12:15 - 18:15 - 19:15 - 20:15

SANT CLIMENT -> MAÓ
09:25 - 12:25 - 18:25 - 19:25 - 20:25

Llegir més
Horari vacances nadalenques L-73 Es Migjorn Gran-Maó
Data Publicació:19/12/2017Autor: TMSA
Els informem de que a partir del proper DIMARTS 26 de DESEMBRE de 2017 i fins el proper DIVENDRES 5 de GENER de 2018, ambdós inclosos, durant els Dies LABORABLES NO LECTIUS (Periode de Vacances Nadalenques als Centres d’Ensenyament), la següent expedicions del Servei Maó <-> Es Migjorn Gran (L-73) NO ES PORTARÀ A TERME:

ES MIGJORN GRAN -> MAO:   07:05

Llegir més
Horari vacances nadalenques L-54 Es Migjorn Gran-Ferreries
Data Publicació:19/12/2017Autor: TMSA
Els informem de que a partir del proper DIMARTS 26 de DESEMBRE de 2017 i fins el proper DIVENDRES 5 de GENER de 2018, ambdós inclosos, durant els Dies LABORABLES NO LECTIUS (Periode de Vacances Nadalenques als Centres d’Ensenyament), le  expedicions del Servei Es Migjorn Gran <-> Ferreries (L-54) NO ES PORTARAN A TERME:

ES MIGJORN GRAN -> FERRERIES:   07:05
FERRERIES -> ES MIGJORN GRAN: 14:45

Llegir més

Data Publicació:19/12/2017Autor: TMSA
Els informem de que a partir del proper DIMARTS 26 de DESEMBRE de 2017 i fins el proper DIVENDRES 5 de GENER de 2018, ambdós inclosos, durant els Dies LABORABLES NO LECTIUS (Periode de Vacances Nadalenques als Centres d’Ensenyament), les expedicions del Servei Es Migjorn Gran <-> Ferreries (L-54) NO ES PORTARAN A TERME:

CALA'N PORTER -> ALAIOR:
- De lunes a Viernes: 07:30

ALAIOR -> CALA'N PORTER:
- Lunes, Miércoles y Viernes:  14:10
- Martes y Jueves:  15:10

Llegir més
Horaris Festius ESPECIALS dies de Nadal i Any Nou L-01 Maó-Ciutadella
Data Publicació:19/12/2017Autor: TMSA
El informem de que els propers dies 25 de DESEMBRE de 2017 (DIA DE NADAL)  i 1 de GENER de 2018 (DIA D'ANY NOU), amb motiu de la celebració de les Festes Nadalenques, tot i que els horarios del servei seran similars als d'un “DIA FESTIU”, leas tres últimes expedicions variarán tal como es detalla a continuació:

MAÓ -> CIUTADELLA
08:00 - 10:00 - 11:30 - 12:30 - 18:30 - 20:30

CIUTADELLA -> MAÓ
08:00 - 10:00 - 11:30 - 12:30 - 18:30 - 20:30
 

Llegir més
Diumenge/24 i Diumenge/31 - Horaris Especials de DISSABTE
Data Publicació:18/12/2017Autor: TMSA
El informem de que els propers dies 24 y 31 de DESEMBRE amb motiu de la celebració de les Festes Nadalenques, tot i sent
DIUMENGE, els horaris de la línia L-01 (Maó <-> Ciutadella) seran els que es presten habitualment en DISSABTE.

Llegir més
L01 Maó-Ciutadella: els diumenges a partir del 06/08/17 reforcem l'horari de la tarda amb dues sortides addicionals
Data Publicació:05/08/2017Autor: TMSA
Els diumenges a la tarda a partir del dia 06/08/17 fins al dia 10/09/17 ampliem l'horari de la línia L01 Maó-Ciutadella amb dues sortides addicionals des de Maó i des de Ciutadella a les 19:00H i a les 21: 30H
 
Sortides de Maó: 08.00 – 10.00 – 11.30 – 13.30 – 17.30 – 19.00 – 20.00 – 21.30
Sortides de Ciutadella: 08.00 – 10.00 – 11.30 – 13.30 – 17.30 – 19.00 – 20.00 – 21.30




 

Llegir més
Servei Bus de Nit: Retorn a la parada de Plaça dels Pins des del 08/07/17
Data Publicació:07/07/2017Autor: TMSA
Un cop finalitzades les OBRES DE MILLORA que s’han dut a terme al carrer Mallorca, la parada de PL. DELS PINS TORNARÀ A ESTAR TOTALMENT OPERATIVA a partir del dissabte, dia 8 de juliol, per la qual cosa tots els autocars del servei de BUS DE NIT tindran ORIGEN I FINAL a la parada de Plaça dels Pins.
Llegir més
A partir de dilluns 19/06/17 ja pots transportar la teva bicicleta amb el bus de la línia L14 Bus Exprés Maó <-> Ciutadella
Data Publicació:16/06/2017Autor: TMSA
A partir de dilluns 19/06/17 serà possible creuar l'illa amb la teva bicicleta sense haver de pedalejar.
Posem en marxa un nou servei de transport de bicicletes amb remolc amb capacitat per 14 bicicletes.
El servei estarà disponible únicament en la Línia 14 Bus Exprés, servei directe Maó - Ciutadella.
 
Consulta tota la informació i expedicions que disposaran d'aquest nou servei a: Viatjar amb bicicletes


Llegir més
TRASLLAT DEFINITIU DE LA PARADA DE SANT CLIMENT
Data Publicació:14/06/2017Autor: TMSA
LA PARADA DEL CARRER SANT CLIMENT QUEDA DEFINITIVAMENT FORA DE SERVEI. 
ADRECEU-VOS A LA NOVA PARADA AL CARRER SANT LLORENÇ, SI US PLAU.

Llegir més
Parada del Mirador a Cala en Porter sense servei els capvespres
Data Publicació:02/05/2017Autor: TMSA
AVÍS IMPORTANT:
A LA TARDA NO HI HA SORTIDES POSTERIORS A LES 14: 00H DES D'AQUESTA PARADA

Llegir més
Parada Cases Ateneu sense Servei a partir del dilluns, 20 de febrer
Data Publicació:17/02/2017Autor: TMSA
PER MOTIU DE LES OBRES AL CARRER ANSELM CLAVÉ A PARTIR DEL DILLUNS, 20 DE FEBRER, I FINS A LA FINALITZACIÓ DELS TRABALLS, LA PARADA CASES ATENEU ESTARÀ FORA DE SERVEI
Llegir més
Parada Maó-Instituts Bintaufa sense Servei a partir del dilluns, 20 de febrer
Data Publicació:17/02/2017Autor: TMSA
PER MOTIU DE LES OBRES AL CARRER ANSELM CLAVÉ A PARTIR DEL DILLUNS, 20 DE FEBRER, I FINS A LA FINALITZACIÓ DELS TRABALLS, LA PARADA MAÓ-INSTITUTS BINTAUFA DE PUJADA, DIRECCIÓ SANT LLUIS ABANS DE LA ROTONDA D'INSTITUTS, ESTARÀ FORA DE SERVEI, TRASLLADANT-SE A LA PARADA SITUADA CREUANT LA ROTONDA DIRECCIÓ SANT LLUIS
Llegir més
Validesa de les targetes de transport en trajectes amb destinació a platges des del 01/07/16
Data Publicació:29/06/2016Autor: TMSA
A partir de l'01/07/16 ja serà vàlida la utilització dels títols de transport T10, T40 i T21 carregats en les targetes T-GENERAL i T-JOVE per a la cancel·lació de viatges en trajectes amb destinació a platges en concordança amb el nombre de salts del trajecte

Les següents línies queden habilitades per a la utilització dels títols de transport T10, T40 i T21 a partir del 01/07/16:
L-22 Maó-Canutells
L-31 Maó-Cala en Porter
L-32 Maó-Son Bou
L-33 Cala en Porter-Alaior
L-51 Maó-Cala Galdana
L-52 Ciutadella-Cala Galdana
L-53 Ferreries-Cala Galdana
L-71 Maó-Sant Tomàs
L-72 Ciutadella-Sant Tomàs
L-91 Maó-Alcalfar-S’Algar
L-92 Maó-Punta Prima
L-93 Maó-Binibequer
 

Llegir més
Admissió de bicicletes com a equipatge
Data Publicació:26/02/2016Autor: TMSA
a partir del proper dia 01.03.2016, PER PODER ADMETRE BICICLETES com a equipatge, s'han de complir els requisits següents:
1) Que estiguin TOTALMENT PROTEGIDES dins d'una BOSSA o FUNDA PORTABICICLETES per tal d'evitar que ocasionin desperfectes a la resta d'equipatge.
2) Tindrà PRIORITAT ABSOLUTA LA CÀRREGA DE L'EQUIPATGE DE MÀ dels passatgers sobre la càrrega de les bicicletes a la bodega del vehicle. Per tant, no es carregaran aquestes fins als instants previs a la sortida de l'autobús.
3) El nombre màxim admissible de bicicletes serà d'1 per trajecte.
Art. 76.2.d Reglament d'Ordenació de Transports Terrestres
 

Llegir més
Veure més antigues Llegir totes les notícies